Pogosta vprašanja KONTAKT

S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih

08.04.2022

Tudi v vašem podjetju lahko hranilnik energije pride še kako prav, in to zaradi dveh razlogov: zato, da imate sploh lahko dovolj elektrike, in tudi zato, da je račun nižji.

S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih

08.04.2022

Hranilnik

Ena od velikih postavk na računih je obračunska priključna moč. Izračuna se na podlagi največje moči, ki ste jo vzeli iz omrežja v obračunskem obdobju. Ta strošek je seveda velik in skoraj eksponentno raste glede na moč, ki jo uporabljate. Lahko znaša tudi nekaj sto ali celo več tisoč evrov mesečno.

Prav te konice v porabi lahko občutno zmanjšate z uporabo elektrike iz hranilnika. Tako imate moči še vedno dovolj, stroški za obračunsko priključno moč pa postanejo precej nižji. Ob tem hranilnik električne energije napolnite z elektriko tedaj, ko je ta najcenejša ali ko jo je na voljo dovolj, poraba pa je nizka, in jo uporabite takrat, ko je najdražja oziroma, ko je je vaša poraba visoka. Tudi s tem lahko veliko privarčujete. Z leti se lahko tega prihranka nabere tudi za kar lep električni avtomobil.

Velikokrat se tudi zgodi, da bi vaše podjetje želelo večjo moč, pa vam je vaš dobavitelj električne energije preprosto ne more zagotoviti. Pogosto je treba čakati zelo dolgo, tudi do nekaj let. V takih primerih je hranilnik predvsem takojšnja rešitev zagate. Jasno je, da še bolje deluje v kombinaciji s sončno elektrarno na strehi.

Zagotovljena je tudi varnost pri morebitnih izpadih električne energije iz omrežja. Sicer so ti redki, vendar se zgodijo. S hranilnikom boste povsem varni tudi v takem primeru.

TAB hranilnik

Varnost in zanesljivost

Hranilnik POWER so razvili slovenski strokovnjaki in je izdelan v TAB-u v Mežici v sodelovanju s Porsche Slovenija. Ko smo se pri Porsche Slovenija oziroma znamki MOON odločali za partnerja za izdelavo hranilnika, smo ga našli kar doma, na Koroškem. V Mežici so se stoletja ukvarjali s svincem, nato cela desetletja s svinčevimi baterijami, danes pa uporabljajo najsodobnejšo baterijsko kemijo. Baterija za hranilnik je tako litij-železo-fosfatna (LiFePO4). Ta zmes je predvsem izredno varna in praktično ni možnosti, da bi zaradi baterije prišlo do požara. Hranilnik je modularen, kar pomeni, da se lahko v celoti prilagodi potrebam vaše organizacije, in to tako po kapaciteti kot izhodni moči.

Pri Porsche Slovenija in TAB smo tako prepričani v kakovost hranilnika, da zanj ponujamo kar deset let garancije in tri tisoč ciklov uporabe (od popolne napolnjenosti do popolne izpraznjenosti tri sočkrat). Če imate hranilnik z zmogljivostjo 100 kilovatnih ur energije, lahko po približnem izračunu pričakujete, da ga boste uporabljali za najmanj 300.000 kilovatnih ur ali 300 megavatnih ur. Seveda to na pomeni, da je po tem času neuporaben, le njegova kapaciteta oziroma zmogljivosti se zmanjša. Kakovost, zanesljivost in energija se dajo izmeriti z denarjem in stroški, varnost in lepota pač ne. Pa vendarle, hranilnik POWER je poleg tega, da je dober in zanesljiv, tudi oblikovno privlačen.

  • V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električen in tudi e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z notranjim zgorevanjem. Na Norveškem vozijo tudi električni trajekti in celo večino gradbenih del opravljajo električni stroji. Izvajalci z električno mehanizacijo imajo veliko prednost in elektrificirana gradbena podjetja že danes prevzemajo večino poslov. Pomislite, 25-tonski stroji potrebujejo veliko električne energije. In tam, kjer delajo, ni vedno na voljo dovolj elektronov. Zato si pomagajo s hranilniki elektrike, kar omogoča, da delo ne zastaja in povzroča precej manj hrupa, pri njem pa tudi ne nastajajo škodljivi izpusti. Tudi tako se lahko uporabljajo premični hranilniki, še lažje pa je, če jih ni treba voziti naokoli.